PPH MEDIUM SP.J. CHEMICZNE ŚRODKI POMOCNICZE DLA PRZEMYSŁU CERAMICZNEGO

Produkty:

Zaprawiacze, czyli nośniki farb ceramicznych. Produkty te (grupa MD lub MS), dzięki szerokiej gamie własności fizycznych i chemicznych umożliwiają przygotowanie past ceramicznych odpowiednich do przedruku wszystkimi istniejącymi na rynku typami drukarek.

W tym:

  • Zaprawiacze na trzeci wypał służące do przygotowywania past sitodrukarskich do przedruku na podłożu nieporowatym (wypalone szkliwo, masa gresowa)
  • Zaprawiacze do sitodruku płaskiego i obrotowego służące do przygotowywania past do sitodrukarek płaskich i rotacyjnych
  • Zaprawiacze do drukarek rotacyjnych typu Rotocolor służące do przygotowywania past dla drukarek rotacyjnych ze żłobionymi bębnami silikonowymi
  • Zaprawiacze szklarskie służące do przygotowania farb ceramicznych do dekoracji wyrobów szklanych metodą sitodruku lub maszyną wałową.

Produkt

Technika druku

Zastosowanie

Czas wysychania

MD-04

Sitodruk

Trzeci wypał

Średni

MD-07

Sitodruk

Trzeci wypał

Średni

MD-15

Sitodruk

Jedno- i dwuwypał

Długi

MD-34

Sitodruk

Jedno- i dwuwypał

Długi

MD-34/1

Sitodruk

Jedno- i dwuwypał

Długi

MD-120

Sitodruk

Jedno- i dwuwypał

Krótki

MD-224

Sitodruk

Jedno- i dwuwypał

Długi

MD-305

Drukarki silikonowe

Jedno- i dwuwypał

Średni

MD-401

Drukarki silikonowe

Jedno- i dwuwypał

Średni

MS-33

Sitodruk, maszyna wałowa

Dekoracja szkła

 

MS-239

Sitodruk

Dekoracja szkła

 

Karty charakterystyki zaprawiaczy .

 

Utwardzacze - środki zabezpieczające powierzchnię drukowanego szkliwa (grupa UT). Aplikowane w odpowiedniej ilości i stężeniu pozwalają uniknąć wielu wad przedruku, co przekłada się znacząco na wydajność linii produkcyjnej i jakość gotowego wyrobu.
Mają zastosowanie w przypadku dekoracji sitodrukarkami płaskimi i obrotowymi oraz niektórymi drukarkami silikonowymi. Produkujemy trzy rodzaje utwardzaczy: UT-81/1, UT-82/2, UT-94. Różnice w ich właściwościach pozwalają na zastosowanie któregoś z nich w każdych warunkach technologicznych.

Karty charakterystyki utwardzaczy .

 

Kleje do suchego szkliwienia (grupa K). Dzięki zastosowaniu specjalistycznych komponentów zapewniają one dobrą przyczepność proszków (granilii lub granulatów) do powierzchni płytki, a także łatwe i bezśladowe wypalenie w piecu ceramicznym. Do aplikacji sitodrukiem przeznaczone są kleje K-107 i K-113. Roztwory klejów
K-201 i K-207 można nakładać pistoletem lub dyskiem.

Karty charakterystyki klejów .

 

Płyny WarmTrager do instalacji grzewczych. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie nowymi technologiami grzewczymi od roku 2010 rozszerzyliśmy naszą produkcję o niskokrzepnące płyny WarmTrager. Przeznaczone są one do napełniania instalacji solarnych, centralnego ogrzewania, klimatyzacji, chłodzenia oraz pomp ciepła w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i zakładach przemysłowych. Więcej informacji o płynach na stronie www.warmtrager.pl .